

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Output Current | 50 mA |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Propagation Delay | 70 ns |
| Max Frequency | 400 kHz |
| Nominal Supply Current | 5 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
Stock: 340
Distributors
pcbx
Unit Price$1.62394
Ext.Price$1.62394
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.62394 | $1.62394 |
| 10 | $1.53931 | $15.39310 |
| 25 | $1.45909 | $36.47725 |
| 50 | $1.38307 | $69.15350 |
| 100 | $1.23094 | $123.09400 |
| 300 | $1.09554 | $328.66200 |
| 500 | $0.97504 | $487.52000 |
| 1000 | $0.94333 | $943.33000 |
| 3000 | $0.91266 | $2737.98000 |
| 5000 | $0.88298 | $4414.90000 |
